Opatrovník část 2

11. května 2012 v 23:53 | Krtys |  Pracovní název špunt
Druhá část opatrovníka


"Tady to stačí, zde končí ochranná bariéra Bradavic. Chyťte se mě, ať nás můžu přemístit."
Během chvilky se ocitly před velkým domem s rozlehlou zahradou.
"Vítejte na SnapeRatione, přiložte ruku sem na hlavní bránu, musím vás přidat do ochran domu." Vysvětloval neochotně Snape.


Harrym projela vlna energie, když Snape odříkal latinskou formuli. Brána se sama od sebe otevřela a oni se vydali dlouhou příjezdovou cestou k domu.


"Pane Severusi! Konečně, čekali jsme vás mnohem dřív." Objímalo Severuse malé stvoření s plandavýma ušima a utíralo si dojatě oči.


"Musel jsem ještě dodatečně něco zařídit Koky. Toto je pan Potter, jsem jeho poručníkem. Připrav mu teď pokoj ano." Teprve teď se obrátil k Harrymu, který byl nezvykle tichý, než ho alespoň znal.


"Pottere, teď si půjdete vybalit do svého pokoje, večeře je v 7 buďte dochvilný, Koky" poukázal na skřítku, která se zrovna přemístila "vás dovede do pokoje, teď běžte."


Skřítka chytla Harryho za ruku a vedla vzhůru po schodišti. Severus ještě zaslechl, jak se Pottera vyptává, ale nezdálo se, že by dostala moc informací.


Severus si sedl do křesla v rozlehlé knihovně. Na stolku stála konvice s černým čajem, z které se ještě kouřilo a talířek sušenek. Severus se pousmál, Koky o něj pečovala, jako o syna. Tenhle dům vlastnil již dlouho, byl otce jeho matky. Dříve bydlel na Tkalcovské, ale vzhledem k známosti této adresy mezi přívrženci Voldemorta, nebylo vhodné zde ubytovat Pottera. Do tohoto domu se většinou přemístil jen na kontrolu, bylo to strašné doupě černé magie. První co po smrti Lorda Prince dělal, že vyházel všechny artefakty černé magie. Teď se sice nemusel bát, že ho něco napadne, pokud otevře skříň, nebo uškrtí šála na věšáku, ale stále to bylo ponuré místo. O dům se starala právě Koky, kterou si vzal s sebou do Bradavic, jakmile zdědil majetek Princeu. Byla jedinou živou bytostí, která věděla o jeho starostech, jedině od ní poznal mateřskou starostlivost. Jeho rodina nebyla zrovna příkladnou. Otec byl opilec a hulvát, byl matku i jeho. Byl to mudla a vyčítal své ženě i synovy, že jsou kouzelníci, připadal si mezi nimi méněcenný a tak si to na nich vybíjel. Matka byla tichá žena, která neunesla manželovo zacházení a krátce po tom, co Severus nastoupil do Bradavic, zemřela. Sám věděl, jaké děsné dětství kvůli otci měl, proto, vždy když viděl přijet Harryho z prázdnin, skřípal zubama a nenávistně si měřil Brumbála.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama